Επιστροφή στις νίκες για τις γυναίκες στην 5 αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας. Επιβλήθηκαν στο Κλειστό των Τρικάλων της Ελασσόνας με 3-1 προσθέτοντας την 3 νίκη σε 4 αγώνες (ο Ασκληπιός έχει κάνει και το ρεπό) ανεβαίνοντας κι άλλο στο βαθμολογικό πίνακα.
Το παιχνίδι ήταν για γερά νεύρα στα 2 πρώτα σετ όπου κρίθηκαν στις λεπτομέρειες (με το ίδιο σκορ 25-23 για τον Ασκληπιό) ενώ στο 3ο αν και ο Ασκληπιός προηγήθηκε 15-10 τελικά η Ελασσόνα εκμεταλλευόμενη τα πολλά λάθη κατάφερε να πάρει το σετ με 21-25. Στο 4ο  σετ ο Ασκληπιός επέβαλε ρυθμό αναγκάζοντας την Ελασσόνα σε απανωτά λάθη δημιουργώντας έτσι μεγάλη διαφορά στο σκορ κάνοντας το 3-1.
Τα σετ 1ο 25-23, 2ο 25-23, 3ο 21-25, 4ο 25-11
Ασκληπιός (Καμινάρης Β):Χατζηχριστοδούλου Α. 28π.(22/56επ. 5άσσους 1μπλοκ) Γεωργοπούλου Α. 12π.(7/17επ. 5άσσους)  Χύτα Μ. 2π.(2/15επ.) Βουλγαράκη Κ. 15π.(12/35επ. 3άσσους) Γιάννη Β. 5π.(1/14επ. 4μπλοκ) Προβίδα Κ. 8π.(5/11επ. 1άσο 2μπλοκ) Μακράκη Γ. 1π.(1άσσο)Τόλλιου Ε. Ντιρογιάννη Α. Γατσά Ε. Λιούλιου Μ. Γκουτζιούπα Ε/λ. (80%καλές υπ) Παπαθεοδώρου Ε. Κοτσίρα Δ./λ (73% καλές υπ)
Γ.Σ. Ελασσόνας (Παναγιώτου Β.): Μπούσια Σ. Ζιάκου Τ. Ζιώγα Φ. Παραφέστα Α. Παναγιώτου Ρ. Κατσαρέ Ν. Παπαδοπούλου Ου. Μπαλογιάννη Μ. Παπαδοπούλου Ζ. Χατζηβασίλη Δ. Τσιγγέλη Ν. Μπελαή Κ.
Διαιτητές: 1ος Χλωρός Χ. 2ος Χουλιαρόπουλος Δ. Γραμματεία: Ρέμπελου Μ.