Σε ένα κακό ποιοτικά ματς Καρδίτσα και Τρίκαλα έμειναν στο μηδέν.

Το πρώτο ημίχρονο θα ξεχαστεί γρήγορα απ' όσους το παρακολούθησαν, καθώς οι δύο αντίπαλοι δεν πρόσφεραν ιδιαίτερες συγκινήσεις.
Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν την υπεροχή, ωστόσο δεν προβλημάτισαν σημαντικά τον Γιδόπουλο, πλην ενός ωραίου σουτ του Σταματάκη στο φινάλε, που έφυγε λίγο άουτ.
Ο ΑΟΤ είχε αρκεστεί σε παθητικό ρόλο, είχε σαφές πρόβλημα στην ανάπτυξη του παιχνιδιού του, ενώ ανασταλτικός παράγοντας για να παιχθεί καλό ποδόσφαιρο αποτελούσε και ο αγωνιστικός χώρος, που ήταν σε κακή κατάσταση.
Φυσιολογικά, λοιπόν, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το «στείρο» 0-0.
Καλύτερη εικόνα, αλλά χωρίς γκολ...
Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς έγινε πιο ενδιαφέρον, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να φτάσουν σε ένα γρήγορο γκολ και τον Σουντουρά να χάνει καλή ευκαιρία στο 53'.
Από την πλευρά τους, οι «κυανέρυθροι» ανέβασαν «στροφές» μετά το 60', με τον Γκόλια πολύ κινητικό από αριστερά και με τον Γιαννιτσάνη να ψάχνει το γκολ, χωρίς αποτέλεσμα ωστόσο.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Αναγέννηση προσπάθησε να ασκήσει πίεση, ο Πλαβούκος είχε μια καλή απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 84' που έφυγε λίγο άουτ, για να μείνει το 0-0 εντέλει μέχρι το σφύριγμα της λήξης.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ζαραβίνος του Συνδέσμου Αθηνών με βοηθούς τον Κρετσίμο του Συνδέσμου Δυτικής Αττικής και τον Φραγκούλη του Συνδέσμου Πρέβεζας.
Κίτρινες: 43' Πλαβούκος - 27' Γιαννιτσάνης, 83' Βέρτζος.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιώργος Βαζάκας): Γκέκας, Καρρίκι, Ρουσάκης, Tζέκος, Κωνσταντινόπουλος, Σταματάκης Σουντουρά, Μπιτέλης (85' Βατουσιάδης), Πλαβούκος, Χαντζάρας (67' Ντάγκρας), Κονέ.
ΤΡΙΚΑΛΑ (Θωμάς Γράφας): Γιδόπουλος, Πάνος, Βέρτζος, Κοτσώνης, Γκόλιας, Μάκος, Τσιάρας, Τόμιτς, Τσίπρας (81' Σαχινίδης), Μιλοσάβλιεφ (54' Χιντζίδης), Γιαννιτσάνης (90' Σιαλμάς).