Τρίτη σερί ισοπαλία με σκορ 0-0 για τα Τρίκαλα, αυτή τη φορά στον Κατσικά με τη τοπική Θύελλα, για την 16η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο, η Θύελλα Κατσικά, έχασε ευκαιρίες με τον Παπαδόπουλο να κρατά το μηδέν.

Στην επανάληψη και παρά τις αλλαγές, η ομάδα των Τρικάλων δεν έδειξε και πάλι κάτι το ιδιαίτερο με τους γηπεδούχους να είναι πιο δραστήριοι. Αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Βασιλάκης των γηπεδούχων στο 81΄.

Συνθέσεις:

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑ (Γκούρας): Θεμελής, Πετρίδης, Μελιγγιώτης, Πάκος, Βασιλάκης, Πότσης, Λόκας (72’ Τουρμούσογλου), Σκανδάλης, Παππάς (88’ Πάνος), Γούλας (81’ Ρίζος), Εμβραΐζογλου (81’ Πολυχρόνης).

ΤΡΙΚΑΛΑ (Θεοδοσιάδης): Παπαδόπουλος, Μπουκουβάλας, Μπραντίτσας (46΄Μαλακασιώτης), Γ. Σκόνδρας, Πατρώνης, Ζαίμι, Μπέκας (77΄Καλτσάς), Κοντογεώργος (46΄Βασιλείου), Σαμαντάς (64΄Μαρούδας), Αλεξίου (75΄Κωστόπουλος)