Μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα οι κορασίδες του Ασκληπιού πήραν την νίκη από τις κορασίδες της Σκοπέλου με 3-0 σετ.

Μετά απ' αυτή τη νίκη κοιτάζουν με αισιοδοξία την παραμονή τους στην Α κατηγορία των κορασίδων.

Τα σετ: 25-17,25-22,25-22

ΑΣ Ασκληπιός: (Νίκος Γεροβαιος) Κόκκαλη Αλ, Παπαγιάννη, Γούλα, Κουτσικου, Αλεστα, Καρακούση, Τζιωκα, Ζαμπουρα, Κόκκαλη Ελ. Βήτα.

Άλλη μια νίκη για τις γυναίκες του Ασκληπιού

Την 13η νίκη τους πέτυχαν οι γυναίκες του Ασκληπιού με 3-0 σετ αυτή τη φορά κατά της πολύ καλής ομάδας της Νίκαιας Λάρισας.

Το καλό είναι πως τα κορίτσια μας παίζουν χωρίς άγχος όλα τα παιχνίδια τους και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να παίρνουν νίκες και πραγματικά το χαίρονται.

Χαρακτηριστικό είναι ότι στα 14 ματς έχουν 13 νίκες και μόνο μια ήττα (από την πρωτοπόρο ΣΠΑ Καρδίτσας).

Τα σετ: 25-10, 27-25, 25-9

ΑΣ Ασκληπιός: (Νίκος Γεροβάιος) Γιάτσιου, Παπαγιάννη, Κούτσικου, Τζήμα, Μπορίτσι, Καναρίδου, Δύντσικου, Τερζή, Χαλιβίδου, Τσιλίκα, Κόκκαλη Αλ., Μουζακιάρη, Πορφύρη, Κόκκαλη Στ .