Εξ’ αρχής είχε δύσκολο έργο η ομάδα της Φαρκαδόνας απέναντι στον Καραϊσκάκη Αρτας. Παρ’ όλα αυτά το πάλεψε το παιχνίδι, μέχρι ενός σημείου, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 4-2.
Ο Καραϊσκάκης άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Λάμπρου, με την ΑΕΦ να ισοφαρίζει με τον Διβανέ στο 22ο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν ξανά με τον Μπουσινάκη στο 32΄ με την ΑΕΦ να ισοφαρίζει στο 37ο με τον Ετόφ.

Το 3-2 σημειώθηκε στο 44ο λεπτό με τον Χαριτίδη και ενώ η Φαρκαδόνα προσπαθούσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης, ο Μπουσινάκης στο 79ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Α.Ε. Καραϊσκάκης : Ραχιώτης, Παπανίκου, Λάμπρου, Αβραμίδης, Χούσος, Κόλλινς, Χαριτίδης, Φέτσης, Ευαγγέλου, Μπουσινάκης, Μποτωνάκης

Α.Ε. Φαρκαδόνας: Γεωργίου, Φλώρος, Γιώτας, Ίλιεφ, Κουμπούρας, Μπασιάκας (28’ Νικούλης, 66’ Ψύρρας λ. τρ.), Μηνάς, Νάκος (46’ Γκαντιάς), Ετόφ, Διβανές, Ρετζιλάς.

Ρεπό: Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες): Καραϊσκάκης 38, Αιγινιακός 35, Πύδνα Κίτρους, Θεσπρωτός 29, Νίκη Βόλου 26, Ρήγας Φεραίος 25, Πύρασος 24, Φιλιππιάδα, Πιερικός 23, Τσαριτσάνη 21, Νεοκαισάρεια 19, Τύρναβος 18, Αγιά 17, Καναλάκι 14, Φαρκαδόνα 13, Μαρτίνο 9, Φωκικός 5.