Με νίκη άνοιξε την αυλαία του 2ου γύρου κλείνοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο τη χρονιά η ομάδα των γυναικών του Ασκληπιού. Δείχνοντας σοβαρότητα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα πήραν το τρίποντο με αντίπαλο την Πολίχνη στο τελευταίο παιχνίδι για το 2015, συνεχίζοντας την ανοδική πορεία .
Το 1ο σετ ήταν παράσταση για ένα ρόλο με τον Ασκληπιό να μπαίνει απ΄την αρχή μπροστά στο σκορ φτάνοντας άνετα στην επικράτηση με 25-10. Στο 2ο η ομάδα της Πολίχνης προσπάθησε να μπεί στο παιχνίδι ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι την ισοφάριση για το 18-15. Δεν είχε συνέχεια με τον Ασκληπιό να παίρνει τελικά το σετ με 25-21.  Στο 3ο ίδια εικόνα με το πρώτο με τον Ασκληπιό να παίρνει το σετ με 25-15 και των αγώνα με 3-0.
Διαιτητές: 1ος Μπατσίλα Δ. 2ος Κατσιούλης Χρ. Γραμματεία: Γκουγκαρά Ε.
Τα σετ 1ο 25-10. 2ο 25-21, 3ο 25-15
Ασκληπιός (Παναγιάρη Σ.) Λιούλιου Μ. Χριστοδούλου Κ. 1π.(1άσσο) Βουλγαράκη Κ. 7π.(7/15επ.) Χύτα Μ. Κοτσίρα Δ/λ.(50%καλές υπ.) Γεωργοπούλου Α. 4π.(2/2επ. 2άσσους) Μακράκη Γ.7π.(2/2επ .3άσσους 2 μπλοκ) Παπαθεοδώρου Ε/λ.(25%καλές υπ.) Χατζηχριστοδούλου Α.8π. (6/13επ.1άσσο 1μπλοκ) Ντιρογιάννη Α. 10π.(5/13επ. 5άσσους) Τόλλιου Ε.5π.(2/5επ. 2άσσους 1μπλοκ) Γατσά Ε. 3π.(1/1επ.1άσσο 1μπλοκ) Προβίδα Κ. 4π (1/4επ.3μπλοκ)
Πήγασος Πολίχνης (Πιπερίδης) Γαϊτη Χ. Μπογιατζή Σ. Αποστολίδου Θ. Καβουρματζή Μ. Διόνα Σ. Ματσαρόκη Α. Σκαρλάτου Ζ. Τσαπαρίδου Α. Ρόζου Α. Τσολακίδου Α. Αναστασιάδου Χ. Θεοδωρίδου Ε.
Συλλυπητήριο
Τα συλλυπητήριά της για τον θάνατο του προπονητή βόλεϊ της Θέτιδας Βούλας Χρίστου Παπαθανασίου εκφράζει η διοίκηση της ομάδας. Όπως αναφέρει «από σήμερα το volley είναι ακόμη πιο φτωχό με την απώλεια του Χρίστου Παπαθανασίου, προπονητή της ομάδας volley γυναικών της Θέτιδας Βούλας.  Ο Παπαθανασίου «έφυγε» απ΄ την ζωή σε ηλικία 45 χρόνων λίγο μετά το τέλος του αγώνα της ομάδας του με τον Ηλυσιακό. Η απώλεια του Χρίστου αφήνει μεγάλο κενό στο χώρο του Volley τον οποίο υπηρέτησε τόσο σαν αθλητής όσο και σαν προπονητής.
Εκφράζουμε στην οικογένεια και στους φίλους του Χρίστου τα θερμά μας συλληπητήρια.