Tα Τρίκαλα έχασαν και τις λιγοστές ελπίδες που είχαν για άνοδο μετά τη σημερινή τους ήττα από την Κέρκυρα με 1-0 (φωτογραφία από goaltrikala.gr). Οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με γκολ που σημείωσε στο 61’ της αναμέτρησης ο Αρναρέλλης με κοντινή προβολή στο ύψος του πρώτου δοκαριού.
Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη ήταν ο Αλέξανδρος Αρναρέλλης, καθώς ο 24χρονος μεσοεπιθετικός ήταν αυτός που σημείωσε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης αλλά ήταν και ο πιο σταθερός παίκτης των νικητών, έχοντας έτσι καίρια συνεισφορά στην επικράτηση της ομάδας του.
Από την πλευρά του, ο ΑΟΤ δεν ήταν κακός, το πάλεψε και οι αλλαγές του Σταύρου Ψιμουλάκη, που έπαιξε φουλ επίθεση στο β' ημίχρονο, βελτίωσαν την εικόνα του, ωστόσο σε μια από τις καλές του εμφανίσεις σε εκτός έδρας ματς ήταν άτυχος, δεν ήταν αποτελεσματικός κι έτσι η ήττα δεν απεφεύχθη.
Η Κέρκυρα, λοιπόν, ήταν μέτρια στο πρώτο ημίχρονο και δεν μπόρεσε να βρει τα πατήματά της, ενώ οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στην επανάληψη, χάνοντας μάλιστα σημαντικές ευκαιρίες στο δίλεπτο 50'-51' με τον Δουκάκη.
Και αφού δεν έγινε το 0-1, ήρθε το 1-0 στο 61' με τον Αρναρέλλη να «χτυπά» κόντρα στη ροή του ματς και με προβολή από το ύψος του πρώτου δοκαριού να αξιοποιεί τη σέντρα του Γκόμες από τα δεξιά, πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ του αγώνα.
Από εκεί και πέρα, η Κέρκυρα πήρε ψυχολογία και αυτοπεποίθηση και στο 76' ο Ζορμπάς σημάδεψε το δοκάρι με σουτ εντός περιοχής.
Κατόπιν, οι γηπεδούχοι γύρισαν πίσω για να κρατήσουν το τρίποντο, οι Tρικαλινοί  είχαν μια ακόμη καλή στιγμή στο 83' με το άστοχο σουτ του Κουσκουνά και τελικά η ομάδα του Βοσνιάδη πανηγύρισε το πολύτιμο τρίποντο.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Σταθόπουλος του Συνδέσμου Δυτικής Αττικής με βοηθούς τον Γιαννουγλίδη του Συνδέσμου Αθηνών και τον Δημόπουλο του Συνδέσμου Δυτικής Αττικής.
Κίτρινες: 71' Μπαλντοβαλίεφ - 34' Ριζογιάννης, 48' Χιώτης, 62' Μουμίν.
ΚΕΡΚΥΡΑ (Αλέκος Βοσνιάδης): Αραμπατζής, Γκόμες, Χιντζίδης, Βενέτης, Ιωάννου, Νίκιτς, Ντουαλά, Αρναρέλλης, Παμλίδης (55' Κόντος), Ζορμπάς (86' Kρητικός), Μπαλντοβαλίεφ (74' Aνδρεόπουλος).
ΤΡΙΚΑΛΑ (Σταύρος Ψιμουλάκης): Χιώτης, Λαμπάκης, Νιάρος, Παπαπαναγιώτου, Σαρακατσάνος, Ριζογιάννης, Φαγιέ (46' Στεφάνοβιτς), Μουμίν, Ναβάρο, Δουκάκης (66' Φλίγκος), Βρούτσινα (46' Κουσκουνάς).