Τη  πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε ο Αστέρας Τρικάλων, που επικράτησε εκτός έδρας των Αργοναυτών με σκορ 35-56 το βράδυ του Σαββάτου.
Οι παίκτες του Γ.Χατζή μπήκαν χαλαρά στο γήπεδο και πήραν απ΄την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, χωρίς να αποδώσουν καλό θέαμα. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με τους Τρικαλινούς να προηγούνται με 19-30.
Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά άνοιξε περισσότερο για τους παίκτες του Αστέρα, που ήταν ανώτεροι και το ματς έκλεισε φυσιολογικά με το τελικό 35-56.
Σκορ ανά 10λεπτο : 9-12, 19-30, 26-40 και 26-40 και 35-56.
ΑΣΤΕΡΑΣ (Χατζής) : Χατζής 16, Καλαϊτζίδης, Καραμπίνας 6, Μανώλης 4, Τσίπρας 10, Φιλιίππου 10 και Ορέστης 10.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ (Μανούκα) : Μαλάτος, Καρακώστας, Κωνσταντινίδης, Αναδιώτης, Βλαχάκης 7, Μπαρτζιώκας, Κυριάκης 18 και Μπαρμπαγεωργόπουλος 10(1)