Στις καθυστερήσεις του αγώνα το Ελευθεροχώρι γλίτωσε την ήττα στο σημερινό δεύτερο παιχνίδι των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στη Γ’ Εθνική. Οι Μαύροι Αετοί με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χοτζάι ισοφάρισαν σε 1-1 τη Δόξα Γαρδικίου της Θεσπρωτίας. Οι τοπικοί πρωταθλητής της Α’ Ερασιτεχνικής δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα απέναντι στους γηπεδούχους που άνοιξαν το σκορ στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης με δυνατό σουτ του Μπουρνά.
Το Ελευθεροχώρι στη συνέχεια ανέβασε ρυθμούς, είχε δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χοτζάι και στο 5’ των καθυστερήσεων σε σουτ του Καραστέργιου η μπάλα βρήκε το χέρι του Μουρνά με τον διαιτητή να καταλογίζει πέναλτι, το οποίο και εκτέλεσε εύστοχα μετά από δεκάλεπτη διακοπή ο Χοτζάι.
Δόξα Γαρδικίου: (Παππάς): Ντόστας, Λάμπρου Δ., , Μπουρνάς, Παππάς, Μηνάς, Τσίρης Β., Ζήσης, Γεωργάκης, Κώστας, Λάμπρου Α., Τσούγκαρης.
Ελευθεροχώρι (Ψύχος): Κλιάκος, Μπαρμπαρούσης, Τσιγάρας, Ρόμπος, Καραστέργιος, Τσιούκας, Κεχαγιάς, Κωτούλας, Γιαννούλας. Μαράβας, Ρούκας.