Δεν άνοιξε η ψαλίδα της διαφοράς για τα Τρίκαλα με τους πρωτοπόρους της Β’ Εθνικής καθώς στους χθεσινούς αγώνες τόσο η Λάρισα, όσο και η Κέρκυρα γνώρισαν ήττες από τη Λαμία και την Κέρκυρα, αντίστοιχα.
Η πρωτοπόρος ΑΕΛ έχασε 1-0 με γκολ που σημείωσε για τη Λαμία ο Μίλιεβιτς στο 52’
Στο «Ελ Πάσο» συνεχίστηκε η ανοδική πορεία της Καλλιθέας η οποία με τη νίκη της πλησίασε στους δύο βαθμούς τα Τρίκαλα και ανέβηκε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Το σκορ άνοιξε στο 53ο λεπτό ο Μπέλης με «κεραυνό» από 25 μέτρα, ενώ το 2-0 διαμόρφωσε στο 67' ο Τζάκσον Φερέιρα, ο οποίος με εξωτερικο φάλτσο αριστερά και πλαγια μέσα από την περιοχή, αιφνιδίασε τον Κουτζαβασίλη. Στο 72ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι, έχασαν ευκαιρία να μειώσουν, καθώς ο Μιχελής απέκρουσε με τα πόδια το πέναλτι του Σουάνη.
Τα  αποτελέσματα:
Σάββατο 6 Φεβρουαρίου
Ζάκυνθος - Απόλλων Σμύρνης 0-0
Κυριακή 7 Φεβρουαρίου
Αχαρναϊκός - Παναιγιάλειος 3-1 (55', 71' Παβίσεβιτς, 93' Ομπράντοβιτς / 77' Αρμάντο)
Αγροτικός Αστέρας - Αναγέννηση Καρδίτσας 0-1 (92' Μπλέντι)
Κισσαμικός - ΑΟ Τρίκαλα 1-1 (30' Μάντζης - 91' Κουσκουνάς)
Ολυμπιακός Βόλου - Πανσερραϊκός 0-3 (α.α.)