Με επιτυχία για τον Κρόνο Τρικάλων ξεκίνησε ή ποδηλατική σαιζόν του 2015. Ο αθλητής της ομάδας Γρηγόρης Παπούλιας κατέκτησε το πρώτο μετάλλιο (χάλκινο). που αποτελεί ένα σημαντικό γεγονός για το νεοσύστατο τμήμα ποδηλασίας του συλλόγου. Συγκεκριμένα την Κυριακή 8 Μαρτίου 2015 διεξήχθη στον Βόλο, το πρωτάθλημα κεντρικής Ελλάδος ορεινής ποδηλασίας (MTB), για την κατηγορία ανδρών. Η διαδρομή μετά τις βροχές των προηγούμενων ημερών ήταν αρκετά δύσκολη, καθώς η λάσπη δημιουργούσε πολλά προβλήματα στους ποδηλάτες. Ο Γρηγόρης Παπούλιας από την αρχή του αγώνα βρέθηκε στις πρώτες θέσεις και μετά από αγώνα περίπου 2 ώρες τερμάτισε στην 3η θέση του τοπικού πρωταθλήματος. Η διοίκηση της ομάδας συγχαίρει τον αθλητή και ευχαριστεί θερμά τους σπόνσορες που βοήθησαν στην αγορά της αγωνιστικής φανέλας μας.

Ο Κρόνος Τρικάλων Cycling Club συνεχίζει τις ποδηλατικές δράσεις του, και σειρά έχει τώρα ο ποδηλατικός αγώνας (ΜΤΒ) που διοργανώνειστον λόφο προφήτη Ηλία, το Σάββατο 14 Μαρτίου στις 2μμ .