Tην πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε η Α.Ε.Φ, χάνοντας στα Καλύβια από το τοπικό σωματείο με 3-2

Η ομάδα της Φαρκαδόνας έχει σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία του κ. Κοντίνου, θεωρώντας ότι σε συγκεκριμένες φάσεις αδικήθηκε από τις υποδείξεις του.

Η Α.Ε.Φ, αν και προηγήθηκε με 0-2, δεν κατάφερε να διαφυλάξει το προβάδισμα στο σκορ, με αποτέλεσμα να χάσει το παιχνίδι.

14' Ο Γκαντιάς με αριστερό βολέ μέσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ

28' Ο Ντούβλης με δυνατό σουτ κάνει το 0-2, δίνοντας έτσι σημαντικότατο προβάδισμα στην Α.Ε.Φ

39' Φάουλ του Διβανέ με υπερένταση απομακρύνει ο τερματοφύλακας των Καλυβίων.

45' Ο Μουσαφίρης Λ. με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ μειώνει σε 1-2.

57' Λάθος του Τσιούκα στην άμυνα και παραλίγο η ισοφάριση με τον Σκούφα που σουτάρει δίπλα από το δοκάρι.

72' Αναμπουμπούλα στην άμυνα της Α.Ε.Φ και ο Μουσαφίρης Δ. κάνει από κοντά το 2-2.

75' Ο Νικούλης βρίσκεται αφύλακτος μπροστά από το τέρμα και στέλνει την μπάλα άουτ

77' Φάουλ για τα Καλύβια, ο Μουσαφίρης Δ. ανενόχλητος με προβολή κάνει το 3-2

86' Κόρνερ του Νικούλη με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι των γηπεδούχων.

88' Τραυματίζεται ο Πατσιαλής και την θέση κάτω από τα γκολποστ παίρνει ο Τσιούκας καθώς η Α.Ε.Φ είχε εξαντλήσει τις αλλαγές της.

Διαιτητές:Κοντίνος-Κωτούλας-Τσακνής

Οι συνθέσεις

Καλύβια:Ντίνας, Σιούτας, Οικονόμου,Μουσαφίρης Δ.,Μουσαφιρης Θ.,Μουσαφίρης Λ.,Κάβουρας, Κατράνας, Μακρής, Κάβρας,Μπίχτας

Α.Ε.Φ:Πατσιαλής,Νάκου,Γκαγκαστάθης,Φορτούνης,Τσιούκας,Αετόπουλος,Γκαντιάς,Διβανές,Ντούβλης,Γάτσιος,Παληγιάννης