Σε δασική περιοχή της Μεγάρχης θα πραγματοποιηθεί αύριο Πέμπτη 12 Μαΐου (9 π.μ.) η ετήσια άσκηση αντιμετώπισης δασικής πυρκαγιάς με ονομασία « Δια Πυρός 2016 ». Θα συμμετέχουν σε αυτή πυροσβεστικές δυνάμεις από την Περιφερειακή Πυροσβεστική Διοίκηση Θεσσαλίας, καθώς και τοπικοί φορείς. Από την Πυροσβεστική ζητείται η κατανόηση των πολιτών για την αναστάτωση και καλούνται για την διευκόλυνση της κυκλοφορίας των Πυροσβεστικών Οχημάτων κατά την διάρκεια της άσκησης
![Πυροσβεστική άσκηση στη Μεγάρχη](https://tbnewsmedia.blob.core.windows.net/media/trikalaenimerosi/Default/Blog/pyrosvestiki3-1.jpg)
![Facebook Like Facebook Like](/Media/Default/Static/kosmoslarissa.png)
Tο kosmoslarissa.gr δημοσιεύει κάθε σχόλιο. Θεωρούμε ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, αυτό δεν σημαίνει ότι υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Τα συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.