Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες, πριν λίγο ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Τρίκκης και Σταγών κ. Χρυσόστομος, στον πανηγυρικό Εσπερινό του Ιερού Ναού Ζωοδόχου Πηγής Σαραγιών, ανακοίνωσε πως νέος Πρωτοσύγκελος της Ιεράς Μητρόπολης Τρίκκης και Σταγών, διορίζεται ο μέχρι πρότινος Γενικός Αρχιερατικός Επίτροπος της Ιεράς Μητροπόλεως μας, Αρχιμανδρίτης π. Αλέξιος Κανίνας.
(*) Στο φωτογραφικό στιγμιότυπο με τον π. Μητροπολίτη Τρίκκης και Σταγών κ. Αλέξιο.
![Nέος Πρωτοσύγκελος της Ι.Μ. Τρίκκης και Σταγών ο π. Αλέξιος Κανίνας](https://tbnewsmedia.blob.core.windows.net/media/trikalaenimerosi/Default/Blog/alexios-kaninas.jpg)
![Facebook Like Facebook Like](/Media/Default/Static/kosmoslarissa.png)
Tο kosmoslarissa.gr δημοσιεύει κάθε σχόλιο. Θεωρούμε ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, αυτό δεν σημαίνει ότι υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Τα συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.