Νέα απώλεια βαθμών για τα Τρίκαλα, αυτή τη φορά εντός έδρας, κόντρα στον Πανσερραϊκό καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλα με σκορ 1-1. Οι «κυανέρυθροι» (φωτογραφία από sportrikala.gr) βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 27’ με γκολ που σημείωσε ο Κάκκο και το μόνο που κατάφεραν ήταν να ισοφαρίσουν στο 62’ με τον Γιαννιτσάνη, με τον ίδιο παίκτη να σημαδεύει το δοκάρι στο 49’. Μετά από ένα μέτριο πρώτο διάστημα στο ματς, οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 27’, όταν ο Παπαπαδημητρίου έκανε σέντρα στον Κάκκο, ο οποίος έφυγε στην πλάτη και αφού πέρασε και τον Βουτσελά, έστειλε με όλη του την άνεση τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.
Με τη συμπλήρωση του ημιώρου, ο Μίννγκας έπιασε το σουτ και ο Μέλκα μπλόκαρε χωρίς δυσκολία. Οι γηπεδούχοι έχασαν σημαντική ευκαιρία στο 37’, όταν από σέντρα του Μίνγκα, ο Γιαννιτσάνης έπιασε την κεφαλιά με τη μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι πριν καταλήξει άουτ, ενώ στην εκπνοή του πρώτου μέρους ο Γιαννιτσάνης έπιασε άστοχο σουτ.
Στο τέταρτο λεπτό της επανάληψης,ο Γιαννιτσάνης έπιασε το σουτ, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μίνγκας έκανε νέο σουτ που βρήκε σε αμυντικούς και κατέληξε κόρνερ.
Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 63’, όταν ο Μίνγκας γύρισε στον Γιαννιτσάνη και εκείνος με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (1-1). Η τελευταία καλή στιγμή της αναμέτρησης ήρθε στο 78’ από την εκτέλεση κόρνερ του Μίνγκα, ο Μουμίν έπιασε την κεφαλιά και οι παίκτες του Πανσερραϊκού έδιωξαν πάνω στη γραμμή.
Τρίκαλα (Γεωργιάδης): Βουτσελάς, Σαρακατσάνος, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Μπαϊκαρά, Μουμίν, Μίνγκας (84΄Σερτζίνιο), Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς (73΄Ίλιτς), Γιαννιτσάνης, Τζάκσον (42′ λ.τρ. Γκόλιας).
Πανσερραϊκός (Διλμπέρης): Μέλκα, Βοσκόπουλος, Κάκκος (52′ Κανούλας), Σιάκκας, Ιωαννίδης, Καψάλης, Τσιμίκας, Τσουβαλτσίδης, Τσούτσης, Χατζηδημητρίου (76΄Φούσου), Μαφουτά (91΄Τσελεπίδης).