Πολύ σημαντική νίκη, την πρώτη για φέτος, πήρε ο ΑΟ Τρίκαλα το μεσημέρι του Σαββάτου κερδίζοντας στο Μενίδι τον Αχαρναϊκό με 0-1.

Σκόρερ ο Ντενίζ Μπαϊκαρά στο 52ο λεπτό.

Τέλος στο σερί τριών νικών του Αχαρναϊκού σε ισάριθμα παιχνίδια, έβαλαν τα Τρίκαλα, που πέρασαν με 0-1 από το Μενίδι και πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Σε ένα μέτριο σε γενικές γραμμές παιχνίδι, το πρώτο ημίχρονο πέρασε με ελάχιστες φάσεις και ήταν το μόνο που έληξε 0-0 στα πέντε παιχνίδια των 3! Στην επανάληψη, τα Τρίκαλα ήταν ελαφρώς καλύτερα και χρειάστηκαν μία ενέργεια του Γιαννιτσάνη για να... ξεκλειδώσουν την άμυνα των γηπεδούχων.

Συγκεκριμένα, ο νεαρός επιθετικός, έβγαλε την σέντρα από τα αριστερά για τον Μπαϊκαρά, ο οποίος από κοντά έκανε το 0-1 στο 53'. Αυτό ήταν, η δουλειά είχε γίνει και παρά το γεγονός πως υπήρχαν πολλά λεπτά ακόμα στην αναμέτρηση, δεν άλλαξε κάτι και τα Τρίκαλα πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

ΑΧΑΡΝΑΙΚΟΣ (Μίλος Κόστιτς) :Aποστολίδης, Σωτηράκος,Χριστοφιλέας, Αναστασίου,Μουστάκης,Τσεμπερίδης,Μάρης,Πλαβούκος,Τζέφερσον,Γουέρε, Ντούνγκα

ΤΡΙΚΑΛΑ (Γιώργος Γεωργιάδης) : Σιδεράκης, Γκόλιας, Λαμπάκης, Βέρτζος, Λεάντρο,Ριζογιάννης,Μουμίν,Στογιάνοβιτς,Μπαικαρά, Γιαννιτσάνης, Κουσκουνάς