Aνοιξε σήμερα το απόγευμα η αυλαία του 43ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Μπάσκετ Παίδων στα Τρίκαλα το οποίο θα διαρκέσει μέχρι τις 2 Ιουλίου. Στο πρώτο ματς της ημέρας (φωτογραφίες) η Ακαδημία Αθηνών, επικράτησε με 67-49 του Πανιωνίου
Η ομάδα του τρικαλινού Κώστα Παταβούκα εκτός από την άνετη νίκη επί του περσινού πρωταθλητή της κατηγορίας παρέταξε ένα σύνολο που έπαιξε και ωραίο μπάσκετ. Μαέστρος της ομάδας ήταν ο Νίκος Αρσενόπουλος που άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.
Ακολούθησαν οι αγώνες Ασπίς Ξάνθης-ΟΦΗ και Αρης Προμηθέας, όπως και η τελετή έναρξης.
![Ξεκίνησε το πανελλήνιο μπάσκετ παίδων στα Τρίκαλα](https://tbnewsmedia.blob.core.windows.net/media/trikalaenimerosi/Default/Blog/akadimia-panionios1.jpg)
![Facebook Like Facebook Like](/Media/Default/Static/kosmoslarissa.png)
Tο kosmoslarissa.gr δημοσιεύει κάθε σχόλιο. Θεωρούμε ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, αυτό δεν σημαίνει ότι υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Τα συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.