Εκτός play-off έμεινε τελικά ο Αστέρας Τρικάλων, που ηττήθηκε από την Ίριδα Καβάλας με σκορ 46-53 στο κρίσιμο ματς της τελευταίας αγωνιστικής την Κυριακή το μεσημέρι στο κλειστό της Μπάρας.
Οι παίκτες του Γ.Χατζή έπαιξαν καλό μπάσκετ μέχρι το τρίτο 10λεπτο και πήραν οριακό προβάδισμα 2 πόντων.  Στο τέταρτο 10λεπτο τα πράγματα άλλαξαν, καθώς 2-3 μαζεμένα σφυρίγματα που δεν δόθηκαν υπέρ του Αστέρα δημιούργησαν εκνευρισμό στους Τρικαλινούς, που υπέπεσαν σε λάθη και έδοσαν την ευκαιρία στους Καβαλιώτες να χτίσουν διαφορά 8 πόντων. Η αποβολή του Γ. Χατζή με πέντε φάουλ 4 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα έκανε τα πράγματα πιό δύσκολα για τους παίκτες του Αστέρα, που παρά την φιλότιμη προσπάθειά τους, δεν κατάφεραν να ξαναμπούν στο παιχνίδι και έχασαν με το τελικό 46-53, τερματίζοντας την φετινή χρονιά στην 4η θέση του βόρειου όμιλου.
Σκορ ανά 10λεπτο :   12-14, 22-24, 38-36  και 46-53.
ΑΣΤΕΡΑΣ (Γ.Χατζής) :  Χατζής 13, Καλαϊτζίδης, Μανώλης 4, Τσίπρας 4, Φιλιππου 25 και Ορέστης.
ΙΡΙΣ (Θ.Κουντουράς) :  Παπαδόπουλος Γ. 3, Παπαδόπουλος Χρ. 12, Αράπογλου 22, Πολυχρονιάδης, Δομβρίδης 4 και Αϊβαζίδης 12.