Ακόμα μία ήττα για τον ΑΟ Τρίκαλα, ο οποίος αν και κέρδιζε με 2-0 τον Ιωνικό, στο τέλος έχασε με 2-3 στο δημοτικό στάδιο Τρικάλων. Έτσι οι κυανέρυθροι παραμένουν εκτός της ζώνης των πλέι οφ ανόδου.

Ο Ριζογιάννης με πέναλτι στο 15ο λεπτό έβαλε σε θέση οδηγού τους γηπεδούχους, οι οποίοι ζευγάρισαν τα τέρματα τους με τον Σκόνδρα έντεκα λεπτά μετά.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 με σκόρερ τον Ρόλε λίγο μετά τη συμπλήρωση μία ώρας και στις καθυστερήσεις ισοφάρισαν με γκολ του Μάναλη. Μάλιστα στα υπολειπόμενα λεπτά πήραν τη νίκη με τον Κάστρο.

Τρίκαλα (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γιακουμής, Διαμαντόπουλος, Πιαστόπουλος, Σουλιώτης, Ριζογιάννης, Σκόνδρας, Παπαγεωργίου, Ελευθεριάδης, Κεχαγιάς, Πέλκας, Ευθυμίου

Ιωνικός: (Δημήτρης Σπανός): Γκίνης, Μουστάκης, Παπαγεωργίου, Φαζός, Κοτσώνης, Γκοτσούλιας, Ματσούκας, Μουμίν, Ρόλε, Πλατέλλας, Κάστρο

Το προφίλ της 14ης αγωνιστικής της Super League 2:

Χανιά - Καραϊσκάκης 1-0 (74' Διαμαντόπουλος)

Λεβαδειακός - Εργοτέλης 1-0 (26' Μπιανκόνι)

Διαγόρας Ρόδου - Απόλλων Λάρισας 0-1 (52' Αθανασιάδης)

Τρίκαλα - Ιωνικός 2-3 (15' πεν. Ριζογιάννης, 26' Σκόνδρας – 62' Ρόλε, 90' Μάναλης, 90+5' Κάστρο)