Την πρόκρισή τους στην ημιτελική φάση του κυπέλλου ΕΠΣ Τρικάλων εξασφάλισαν χθες το Ελευθεροχώρι, η Φήκη και το Νεοχώρι σε αμφίρροπα παιχνίδια.
Το Ελευθεροχώρι κατάφερε στις καθυστερήσεις του αγώνα να κάμψει την αντίσταση των Σαραγίων και να φτάσει στη νίκη-πρόκριση με σκορ 3-2. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ρούκα στο 8’, με τους φιλοξενούμενους στη συνέχεια να ανατρέπουν το σκορ με τέρματα των Ανυφαντή και Ζαγκούλη. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Τσιγάρα στο 73’ και να πάρουν τη νίκη με τον Καραστέργιο στο 91’
Αμφίρροπο ματς και στη Φήκη όπου τοπική ομάδα στην παράταση, με πέναλτι του Καραϊσκου κέρδισε 1-0 τα Μετέωρα.
Τέλος στο Νεοχώρι η τοπική ομάδα επικράτησε του Καστρακίου με 1-0 με γκο του Τασιούλη.
Ο τέταρτος αγώνας που κλείνει την προημιτελική φάση θα διεξαχθεί την Πέμπτη ανάμεσα στη Φαρκαδόνα και τον Αχιλλέα Μπάρας.