Άλλη μια ήττα για την ομάδα της Φαρκαδόνας στον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Η τοπική ομάδα στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής έχασε με 4-2 στο δημοτικό στάδιο Κατερίνης από την Πύδνα Κίτρους, παρότι οι γηπεδούχοι έπαιζαν από το 55ο λεπτό  με παίκτη λιγότερο.
Η Πύδνα προηγήθηκε στο 30’ με τον Μακράκη για να ισοφαρίσει η Φαρκαδόνα στο 43’ με τον Διβανέ(σκορ ημιχρόνου).
Στην επανάληψη μετά την αποβολή παίκτη των γηπεδούχων φάνηκε ότι η ΑΕΦ θα είχε τον πρώτο λόγο, στην πράξη όμως τα πράγματα ήταν διαφορετικά.
Ο Γιώτας με αυτογκόλ έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο 57’, ενώ ο Κόλα στο 69 με σουτ σημείωσε το 3-1.
Η Φαρκαδόνα αντέδρασε στο 77’ με τον Μηνά μειώνοντας προσωρινά, για να διαμορφωθεί το τελικό 4-2 στις καθυστερήσεις με τον Τσιούνη.
Τα πράγματα πλέον για το συγκρότημα του Τάκη Ρούσσα γίνονται δύσκολα καθώς έχει μόλις ένα βαθμό στο ενεργητικό της.
ΑΕ Φαρκαδόνας: Ντάσκας, Νάκου, Παπαευθυμίου (Ζαφειρίου 66'), Φορτούνης, Τσιούκας (Γιώτας 11'), Αετόπουλος (Ετόφ 71'), Νικούλης, Πολυζόπουλος, Μηνάς, Διβανές, Ιακωβάκης
Πύδνα Κίτρους: Ταταρίδης,Kόλα (Λαζαρίδης 70'), Ραπτόπουλος, Δημητρίου, Στούμπος, Πετρουζέλης, Καραγκούνης, Δήμας, Σεχολάρι (Τσιούνης 79'), Όττα, Μακράκης (Τρικαλόπουλος 60')