Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι τα Τρίκαλα κατάφεραν στις καθυστερήσεις του αγώνα(92') να σώσουν την παρτίδα και να μην ξεκινήσουν με εντός έδρας ήττα το πρωτάθλημα (φωτογραφία από sportrikala.gr).
Με γκολ του Λαμπάκη ισοφάρισαν σε 2-2 τον Κισσαμικό που προηγήθηκε δύο φορές στις αρχές των ημιχρόνων με τους Βαττή και Μάντζη. Τα Τρίκαλα άρχισαν να ξυπνούν μόλις μείωσαν σε 1-2 στο 68’ με τον Κουσκουνά, χάνοντας μάλιστα και μια σημαντική ευκαιρία στο 84' με τον Δουκάκη.
Οι συνθέσεις:
ΑΟ Τρίκαλα (Κ. Παναγόπουλος): Χιώτης, Λαμπάκης,Νιάρος (83′ Μακρίδης), Ρεπετσάς, Ζώνας, Ριζογιάννης, Αρσενίεβιτς (46′ Δουκάκης), Μουμίν, Κουσκουνάς, Γκονζάλες (58′ Στεφάνοβιτς), Γκμπαλέ
Κισσαμικός (Σπ. Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Λώττας (78′ Τσικουδάκης), Γιαννίτσης, Ταραλίδης, Βαττής, Σακελλαρίου, Πότσι, Μάντζης (66′ Ποσίνκοβιτς), Μάνιας (56′ Ευθυμιάδης), Σελινιωτάκης
Διαιτητής της συνάντησης ο κ. Σέζος απο το Κιλκίς με βοηθούς τους κ.κ. Νατσιόπουλο (Μακεδονίας), Νικολαϊδη (Μακεδονίας), 4ος διαιτητής ο κ. Παπαργυρίου (Πιερίας)
Aναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:
Παρασκευή (25/9)
Κέρκυρα - Καλλιθέα 1-0 (90'+3' Γκόμες)
Σάββατο (26/9)
Λάρισα - Λαμία 3-0 (18’, 42’ Μαρουκάκης, 90+3’ Μπουντόπουλος)
Κυριακή (27/9)
Απόλλων Σμύρνης - Ζάκυνθος 3-2 (66' Φαρινόλα, 68' Βάντερσον, 80' Τζιώρας - 30' Ζαϊρί, 75' Βάντερσον)
Παναιγιάλειος - Αχαρναϊκός 0-0
Αναγέννηση Καρδίτσας - Αγροτικός Αστέρας 0-0
Τρίκαλα - Κισσαμικός 2-2 (67' Κουσκουνάς, 90+2' Λαμπάκης - 6' Βαττής, 47' Μάντζης)