Μία ακόμη μεγάλη νίκη για τις γυναίκες του Ασκληπιού, ένα ακόμη βήμα προς τα ψηλά σκαλοπάτια της βαθμολογίας. Παίζοντας καταπληκτικά στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα επιβλήθηκαν στο Κλειστό των Τρικάλων, του ΕΟ Σταυρούπολης με 3-1 πιστοποιώντας για άλλη μία φορά  την δυναμικότητα τους.
Στο 1ο σετ ο Ασκληπιός ήταν καταιγιστικός και προηγήθηκε με 12-7, με την Σταυρούπολη να αντιδρά και να φέρνει το παιχνίδι στο 16-16. Από εκεί και πέρα με ένα σερί 9-3 ο Ασκληπιός πήρε το σετ με 25-19.
Στο 2ο σετ  ίδια εικόνα με τα κορίτσια του Ασκληπιού να προηγούνται με 7-0 αλλά ο ΕΟΣ κατάφερε πάλι να φέρει το παιχνίδι στα ίσια 12-12. Αλλαγή εικόνας με τον Ασκληπιό να κάνει ένα σερί 13-6 και να παίρνει το σετ με 25-18. Στο 3ο σετ είχαμε την αντίδραση του ΕΟΣ που μπήκε απ΄την αρχή μπροστά στο σκορ 1-5 και 10-16 για να πάρει το σετ με 16-15.
Στο 4ο ο Ασκληπιός προηγήθηκε με 8-1 και 20-13 αλλά η ομάδα της Θες/νίκης ροκάνισε την διαφορά φτάνοντας σε απόσταση αναπνοής 23-22 χωρίς όμως συνέχεια με τον Ασκληπιό να παίρνει το σετ 25-22.
Τα σετ 25-19, 25-18, 16-25, 25-23
Ασκληπιός (Παναγιάρη Σ.) Λιούλιου Μ. Γιάννη Β. 5π. (4/4επ. 1μπλοκ) Βουλγαράκη Κ. 11π. (9/18επ.1άσσο1μπλοκ) Γεωργοπούλου Α 8π. (5/63άσσους). Κοτσίρα Δ./λ.(52% καλές υπ.)  Γατσά Ε. Τόλλιου Ε. 4π. (3/6επ.1άσσο) Ντιρογιάννη Α. 14π. (13/26επ.1άσσο) Χατζηχριστοδούλου Α. 11π. (8/25επ.3μπλοκ) Προβίδα Κ.  9π. (5/6επ.2άσσους2μπλοκ) Μακράκη Γ. 1π. (1άσσο) Παπαθεοδώρου Ε./λ (71%καλές υπ.)
Νίκη για τους άνδρες
Με μία ακόμη νίκη συνεχίστηκε η πορεία των ανδρών στο πρωτάθλημα τις Β΄Εθνικής. Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερη δυσκολία στα 2 πρώτα σετ, οι άνδρες του Ασκληπιού κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 κάνοντας πιο εύκολα τα πράγματα για το τελικό αποτέλεσμα. Στο 3ο σετ η ομάδα του Τυρνάβου προσπάθησε να μπει στο παιχνίδι ακολουθούσε στο σκορ σε όλη την διάρκεια του, τελικά όμως ο Ασκληπιός πήρε το σετ με 25-23.
Τα σετ  25-18, 25-13, 25-23
Ασκληπιός Ράντος Π. Γραβάνης Δ. Τσιγαρίδας Λ. Γούλας Ε. Ντούλας Χ. Βαϊόπουλος Ε. Θάνο Μ. Αναγνώστου Α. Λιανός Α. Αναγνώστου Π.
Νίκη Κορασίδων-Ήττα παίδων
Με μια νίκη και μια ήττα έπεσε η αυλαία των αναπτυξιακών τμημάτων του Ασκληπιού, την Κυριακή 24/1.  Οι Παίδες ηττήθηκαν στο Βόλο από την τοπική Αργώ με 3-1 ενώ λίγο αργότερα στην γειτονική Καρδίτσα οι κορασίδες (φωτογραφία) χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερη δυσκολία επιβλήθηκαν της τοπικής ΑΕΚ με 3-0