Eύκολο έργο είχαν σήμερα οι παίκτες του Αλέκου Βοσνιάδη κόντρα στον Πανελευσινιακό και αυτό φάνηκε μέσα στο γήπεδο καθώς κέρδισαν εύκολα με 4-0. Οι «κυανέρυθροι» μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι ανοίγοντας το σκορ στο 12’ με τον Αρναρέλλη για να ακολουθήσουν άλλα δύο γκολ έως το τέλος του ημιχρόνου με τους Κουσκουνά (29’) και Μουμίν (37’). Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 71’ με τον Μαρουκάκη.
Το ματς τελείωσε ουσιαστικά στο πρώτο ημίχρονο με τους Αρναρέλλη, Κουσκουνά και Μουμίν να πετυχαίνουν από ένα γκολ και να είναι σε πολύ καλή μέρα, όπως και ο Γκόλιας ο οποίος βοήθησε με τα στημένα και τα ανεβάσματά του.
Για τον Πανελευσινιακό αυτή ήταν η δεύτερη ήττα στη σειρά. Έμειναν έτσι στον πάτο της βαθμολογίας μαζί με την Καλλονή, αλλά το θετικό για εκείνους είναι ότι τα επόμενα ματς θεωρούνται βατά.
Με το μαχαίρι στα δόντια μπήκε στο παιχνίδι ο ΑΟΤ, ο οποίος από πολύ νωρίς έδειξε ποιος θα είναι το αφεντικό της αναμέτρησης. Απείλησε από τα πρώτα λεπτά με Αρναρέλλη και Στεφάνοβιτς και στο 12' ο πρώτος εκ των δύο έκανε το 1-0 με συρτό σουτ.
Οι Θεσσαλοί δεν φρέναραν μετά το γκολ και συνέχισαν στην ίδια ταχύτητα. Στο 18' ο Κουσκουνάς έκανε για πρώτη φορά αισθητή την παρουσία του και τελικά στο 29' ο πρώτος σκόρερ της περσινής Β' Εθνικής έκανε το 2-0 από ασίστ του Αρναρέλλη. Ο τελευταίος πέντε λεπτά πριν είχε απειλήσει με καλό σουτ.
Ήταν εμφανές πως ο Πανελευσινιακός δεν μπορούσε να προβάλλει αντίσταση με αποτέλεσμα να δεχτεί νωρίς και τρίτο γκολ. Στο 37' ο Γκόλιας εκτέλεσε φάουλ και ο Μουμίν με κεφαλιά έκανε το 3-0, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Εντελώς διαδικαστικό ήταν το δεύτερο 45λεπτο. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν αμέσως δύο αλλαγές για να βελτιώσουν την εικόνα τους και μια τρίτη στο 61' και κατάφεραν να σταθούν αξιοπρεπώς χωρίς να δεχτούν ιδιαίτερη πίεση από τα Τρίκαλα.
Φυσικά σε αυτό ρόλο έπαιξε και η διάθεση των γηπεδούχων, οι οποίοι δεν είχαν ιδιαίτερο κίνητρο με το σκορ στο 3-0. Στο 48' ο Λεαντρο και στο 61' ο Ρομπέρ δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Μακυρωνίτη, ο οποίος απέκρουσε και το σουτ του Γιαννιτσάνη στο 64'.
Ο Βοσνιάδης φρέσκαρε την ενδεκάδα του, έδωσε χρόνο συμμετοχής σε Ρομπέρ και Μαρουκάκη για να τους βάλει σταδιακά στο κλίμα και ο δεύτερος στο 71' επιβεβαίωσε την πολύ καλή σχέση που έχει με τα δίχτυα κάνοντας το 4-0. Στα εναπομείναντα λεπτά το μόνο αξιοσημείωτο ήταν μία φάση του Κουσκουνά και έτσι έως το σφύριγμα της λήξης δεν άλλαξε κάτι.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Μελτζανίδης (Ημαθίας), βοηθοί του οι Κελεσίδης (Ημαθίας) και Παπαδάκης (Ημαθίας), ενώ τέταρτος ο Τάσσης (Ηπείρου).
Κίτρινες: 76' Κουσκουνάς - 76' Παλαιολόγος, 79' Κασνέτση
ΤΡΙΚΑΛΑ (Αλέξανδρος Βοσνιάδης): Αθανασόπουλος, Μπαϊκαρά, Γκόλιας, Λεάντρο (59' Βέρτζος), Σαρακατσάνος, Μουμίν, Αρναρέλλης (55' Ρομπέρ), Ριζογιάννης (67' Μαρουκάκης), Γιαννιτσάνης, Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Μακρυωνίτης, Ακούζιε (46' Παλαιολόγος), Πρίντεμπς, Τσίκρος, Γραικός, Δημόπουλος, Κωνσταντινίδης, Κανσέτση, Αγγελούδης (61' Πάσχος), Αρναούτογλου (46' Κορομηλάς), Νίασον.