Την πρώτη θέση εξασφάλισε το Ελευθεροχώρι στα μπαράζ ανόδου της Γ’ Εθνικής. Η τοπική ομάδα στο τελευταίο ματς της σειράς απέδρασε από την Κέρκυρα με τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2), κόντρα στον Αστέρα Πετριτή φτάνοντας τους 11 βαθμούς. Η ομάδα της Κέρκυρας πήρε το δεύτερο εισιτήριο για τη Γ’ Εθνική. Οι «Μαύροι Αετοί» προηγήθηκαν στο 11’ με τον Ρούκα για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι στο 31’ με τον Πρ. Πάγκαλη. Στην επανάληψη το Ελευθερόχωρι μπήκε ξανά μπροστά στο σκορ με τον Καραστέργιο στο 62’ και τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν τελικά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Στούπα.
Αστέρας: Ριγανάς, Καλούδης, Λέσσης Π., Πολύζος, Πάγκαλης Α., Πάγκαλης Πρ., Γράντος, Ασπιώτης, Στούπας, Γεωργοπάλης Χρ., Γούναρης
Ελευθεροχώρι: Νιάρχος, Μπαρμπαρούσης (58΄Καραθάνος), Τσιγάρας, Σκράπαρης, Ρόμπος, Καραστέργιος, Καραβαγγέλης, Χοτζάι, Ευθυμίου (66΄Σκρέκας), Ρούκας (89΄Κωσταρέλος), Γιαννούλας