Δεν σταματά ο ΑΟΤ! Η ομάδα των Τρικάλων σημείωσε την 12η συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα της Football League, κερδίζοντας και τον Κισσαμικό στα Χανιά με 1-3.

Ο Χουσεΐν Μουμίν άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό, ενώ δέκα λεπτά μετά ο Γιαννιτσάνης έκανε το 2-0 για τον ΑΟΤ. Στο β' ημιχρόνο ο Μουμίν έκανε το 0-3, για να μειώσει στο φινάλε ο Κισσαμικός με τον Μίλιτς.

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Κουρέλλας, Τσοντάκης, Μπουγαΐδης, Παντελάκης, Γκούμας, Ν' Γκουέμ (51’ Τιάγκο Σίλβα), Μαρτίνεθ, Κίκε (63’ Μαντζής), Μίλιτς (80’ Βλάχος), Στογιάνοφ.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Περικλής Αμανατίδης): Αποστολίδης, Σανδραβέλης, Γκόλιας, Λεάντρο, Βέρτζος, Μουμίν (90’ Αρναρέλλης), Μπαϊκαρά, Μπαλμπόα (73’ Μαχαμάτ), Στεφάνοβιτς (89’ Νταμαχού), Γιαννιτσάνης, Κουσκουνάς

Διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας)

Βοηθοί: Πάγκαλος (Λασιθίου), Αργύρης (Εύβοιας)