Τέλος στις γκέλες για τον ΑΟ Τρίκαλα που το απόγευμα της Κυριακής κέρδισε εύκολα τον Αγροτικό Αστέρα με 3-0 στο Δημοτικό Στάδιο.

Σκόρερ ο Μουμίν στο 29' και ο Κουσκουνάς με δύο γκολ στο 37' και το 62'.

Καθαρή και εύκολη νίκη για την ομάδα των Τρικάλων, που δε βρήκε καμία αντίσταση κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα και επικράτησε εύκολα με 3-0. Ο ΑΟΤ έπαιζε με τη πλάτη στον τοίχο, άλλωστε, ενώ ο Αγροτικός έδειξε ότι είναι αρκετά επηρεασμένος από την αποχώρηση του Νεντίδη.

Στο 27' ο Μουμίν με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ, ενώ 7 λεπτά αργότερα ο Τεγούσης είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα, άφησε με παίκτη λιγότερο τον Αστέρα και ουσιαστικά έδωσε τέλος στο ματς.

Ο ΑΟΤ δε δυσκολεύτηκε να το εκμεταλλευτεί, αφού χρειάστηκαν 3 μόλις λεπτά για να γίνει με τον Κουσκουνά το 2-0, ενώ ο ίδιος στο 62' διαμόρφωσε και το τελικό 3-0.