Με το χειρότερο τρόπο ξεκίνησε ο ΑΟ Τρίκαλα τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα της Φούτμπολ Λιγκ, αφού στον Εύοσμο γνώρισαν την ήττα με 3-1 από τον Αγροτικό Αστέρα.
Οι παίκτες του Γιώργου Γεωργιάδη δεν μπήκαν ποτέ στο πνεύμα του αγώνα, ενώ και η φάση του 50’ όταν ακυρώθηκε γκολ του Κουσκουνά ήταν τα στοιχεία που έκριναν την συνάντηση. Ο ΑΟΤ καλείται να συνέλθει και να κοιτάξει την δύσκολη συνέχεια.
H εικόνα του αγώνα
2’ Φάουλ του Τεγούση εύκολα μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
10’ Σουτ του Σερντζίνου δεν βρήκε στόχο από μακριά.
17’ Μακρινό σουτ του Τεγούση χωρίς να βρει στόχο.
18′ Σουτ του Αργυρίου διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.
20’ Κόρνερ του Δεινόπαπα κεφαλιά από τον Γκότοβο για το 1-0.
21′ Γκολ του Κουκόλη ακυρώνεται ως οφσάιντ.
35’ Λάθος γύρισμα με κεφαλιά του Γκότοβου, ο Κουσκουνάς έκανε την προβολή και η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.
37’ Ο Νιάρος δεν κατάλαβε τον Πάτο, ο οποίος από πλάγια πήρε τη μπάλα, αλλά το πλασέ δεν βρήκε στόχο.
50’ Ακυρώθηκε γκολ του Κουσκουνά ως οφσάιντ.
56′ Απίστευτη ευκαιρία για τα Τρίκαλα με τον Κουσκουνά απο εξαιρετική θέση αλλά με πλάτη στο τέρμα να στέλνει την μπάλα άουτ με τον τερματοφύλακα Γιακουμή να είναι εκτός θέσης.
61’ Η άμυνα των Τρικάλων «κοιμήθηκε» μέσα στην περιοχή ο Φιλίππε πήρε τη μπάλα έκανε το σουτ και έγραψε το 2-0.
78’Λάθος γύρισμα από τον Ριζογιάννη, ο Δεινόπαπας πλάσαρε και έκανε το 3-0.
81’ Ο Ράσιτς με κεφαλιά έδωσε στον Κουσκουνά και αυτός με σουτ έκανε το 3-1.
83’ Μακρινό σουτ του Κουσκουνά μπλόκαρε ο Γιακουμής.
84’ Σουτ του Τριανταφυλλάκου άστοχο.
93’ Πλασέ του Πάλλα, ο Βέρτζος έδιωξε πάνω στην γραμμή.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Γιακουμής, Αργυρίου, Γκότοβος, Ουνγιλάδης, Κουκόλης, Τεγούσης, Χατζής (68’ Τριανταφυλλάκος), Τάϊ, Φιλίππε (95’ Γκέσιος), Δεινόπαπας (88’ Πάλλας), Ράτο.
ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ: Παπαδόπουλος, Ριζογιάννης, Νιάρος, Σαρακατσάνος, Βέρτζος, Μουμίν, Χασομέρης (46’ Μπαϊκαρά), Σερντζίνιο (76’ Ράσιτς), Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς, Μίνγκας (46’ Γιαννιτσάνης).
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κυριαζίδης (Έβρου), Καμπερίδης (Καβάλας) – Καραϊσκος (Έβρου), 4ος Τζουμαλάκης (Σερρών).
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ριζογιάννης, Φιλίππε, Αργυρίου, Γιακουμής.
*Στο άλλο παιχνίδι της πρεμιέρας Αναγέννηση Καρδίτσας- Άρης 1-1.