Πρώτη εντός έδρας ήττα για τα Τρίκαλα στο φετινό πρωτάθλημα από τον Διαγόρα με 1-0.

Οι Ροδίτες πέτυχαν το νικητήριο γκολ στο 22' με τον Γούλα, με τους "κυανέρυθρους" να χάνουν πέναλτι στις καθυστερήσεις και να διαμαρτύρονται για γκολ που δεν μέτρησε...

Οι Ροδίτες παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικοί στο πρώτο μέρος και βρήκαν δίχτυα με τον Γούλα στο 22ο λεπτό.

Στην επανάληψη ο ΑΟΤ πίεσε και διαμαρτύρεται και για την φάση του 88ου λεπτού όταν ο Σταματής από κοντά έκανε το σουτ, η μπάλα φάνηκε να περνάει την γραμμή αλλά ο βοηθός δεν έδειξε γκολ.

Και βέβαια, έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Πελάεθ στο 95ο λεπτό, όταν εκτέλεσε πέναλτι, αλλά ο Τσέλιος απέκρουσε.

ΑΟ Τρίκαλα (Περικλής Αμανατίδης): Ζαρόπουλος, Σανδραβέλης, Γιαννίτσης (77’ Ποζατζίδης), Οικονομόπουλος, Τσίπρας (46’ Λώττας), Βέρτζος, Πελάεθ, Νιάρος, Γρηγορόπουλος (65’ Πέλκας), Παπαγεωργίου, Σταματής

Διαγόρας Ρόδου (Πέτρος Ρουτζιέρης):  Πέτρος Ρουτζιέρης έχει επιλέξει τους: Τσέλιος, Παπαδόπουλος, Κασνέτση, Καρπαθάκης, Πινιώτης (90’ Ευαγγελιδάκης), Μπουρλάκης (90’ Πατσαρούχας), Αυγενικού, Χουζούρης, Μπαρμπαρούσης, Μανωλάκης, Γούλας (77’ Γεωργίου)