Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι ποδηλάτες του Ασκληπιού το περασμένο Σάββατο στην Λάρισα. Ο ποδηλατικός αγώνας ήταν σιρκουί με αποκλεισμό και με μεγάλη συμμετοχή αθλητών, όπου σε όλες τις κατηγορίες υπήρχε θέαμα αφού οι ταχύτητες των αθλητών ήταν υψηλές με συνεχείς επιθέσεις αλλά και οι θερμοκρασίες του αγώνα άγγιζαν του 45 βαθμούς κελσίου!
Το ανερχόμενο ταλέντο Παντελής Μέλλιος κατέκτησε ένα ακόμα μετάλλιο αφού πήρε την 3η θέση στην κατηγορία Μίνι μικρά.
Εξαιρετικός ήταν ο Ευάγγελος Γκαγκανάτσιος κατακτώντας την 3η θέση μετά από καλή τακτική και συνεχώς μπροστά με τους προπορευόμενους στην κατηγορία Μάστερς .
Στις υπόλοιπες κατηγορίες οι ποδηλάτες του συλλόγου κάνανε καλές εμφανίσεις με το Λεωνίδα Μέλλιο να τερματίζει 5ος στην κατηγορία Μίνι μεγάλα , ο Αχιλλέας Ζτρίβας πήρε την 7η θέση στην κατηγορία Παίδων , ο Λευτέρης Ζώης 5ος με 13ο τον Γεώργιο Πάλλα στην γενική Ανδρών – Εφήβων .
Την επιστροφή στην αγωνιστική δράση  έκανε ο Λεωνίδας Μέλλιος παίρνοντας την 2η θέση στην κατηγορία Όπεν !