Τη δυνατή ομάδα της Νίκγς Βόλου φιλοξένησε σήμερα στο γήπεδο της η Φαρκαδόνα με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 30’ όταν κέρδισαν πέναλτι, Το εκτέλεσε ο Κανελλόπουλος απέκρουσε προς στιγμή ο Ντάσκας και στην επαναφορά ο Ταουσιάνης με κοντινό σουτ άνοιξε το σκορ.

Η Φαρκαδόνα (φωτογραφία από goaltrikala.gr) ισοφάρισε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Διβανέ.

Φαρκαδόνα (Ρούσσας): Ντάσκας, Φορτούνης, Κουμπούρας (46΄Γιώτας), Νάκου, Γκαντιάς (46΄Παπαευθυμίου), Αετόπουλος (77΄Νάκος), Πολυζόπουλος (46΄Κουλτσιάκης), Διβανές, Μηνάς (69΄Παπανδρέου), Ιακωβάκης (81΄Ψύρρας), Νικούλη (73΄Ζαφειρίου)
Νίκη (Μπίλης): Σταυράκης, Αλεξανδρής, Παπαδόπουλος, Χολέβας, Ναουμίδης, Ιβανίδης (59΄Βέργος), Κυπτίου, Μέτσε(59΄Κόλα), Ταουσιάνης, Νάκας, Κανελλόπουλος