Ο Μάριος Δήμου και ο Κων/νος Παπαβασιλείου του ΑΠΣ Τρίκαλα πάλεψαν με την ομάδα παίδων στο διεθνές τουρνουά «ΣΟΜΠΟΡ» της Σερβίας το περασμένο Σαββατοκύριακο 21-23/10/16.
Συναρπαστικοί αγώνες, υψηλό επίπεδο αθλητών και αρκετές προσωπικότητες της πάλης συνέθεσαν αυτό το αθλητικό γεγονός!
Στη διοργάνωση, εκτός από την Ελλάδα, συμμετείχαν άλλες 9 χώρες με διακόσιους πενήντα συνολικά αθλητές.
Από το σύλλογό κλήθηκε και συμμετείχαν ο Μάριος Δήμου στα 63 kgr και Κων/νος Παπαβασιλείου στα 69 kgr οι οποίοι κατέκτησαν την 5η θέση και 7η θέση αντίστοιχα. Η εμφάνιση και των δυο αθλητών ήταν ιδιαίτερα ενθαρρυντική και δίνει ελπίδες για το αγωνιστικό τους μέλλον.
Ήταν η πρώτη τους συμμετοχή σε διεθνείς αγώνες και όπως είναι φυσικό αυτή του η συμμετοχή αποτελεί την απαρχή μιας νέας διαδρομής.
Από το σύλλογό συνόδευσε τους αθλητές ο προπονητής τους Ηλίας Σιούτας.
Το Δ.Σ. του συλλόγου και οι προπονητές συγχαίρουν τον Μάριο και τον Κων/νο αλλά και τους υπόλοιπους αθλητές της εθνικής αποστολής για τη συμμετοχή και την προσπάθειά τους.